Przeładowanie turbiny – jakie niesie za sobą ryzyko?

Przeładowanie turbiny jest jednym z najpowszechniejszych problemów, z którymi spotykają się właściciele turbosprężarek. Następuje w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia doładowania w urządzeniu. Za całą usterkę odpowiada najczęściej zawór upustowy, który się zaciął. Przeładowanie turbiny jest niezwykle groźne szczególnie w przypadku wykonywania manewru zawracania. Stanowi jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Jeśli zastanawiasz się, czy przeładowanie turbosprężarki to problem, który dotyczy właśnie Twojego pojazdu, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Szczególną ostrożność powinieneś zachować w przypadku, gdy zauważysz, że silnik w Twoim samochodzie pracuje wolniej niż zwykle. W skrajnych sytuacjach może włączyć się również kontrolka „Check Engine”, a nawet tryb awaryjny komputera. W razie zauważenia któregokolwiek z powyższych symptomów przeładowania turbiny, należy niezwłocznie zatrzymać pojazd. Pamiętaj, że w przeciwnym przypadku można doprowadzić do poważnej awarii silnika samochodowego, co wiąże się z wysokimi kosztami naprawy.

Przeładowanie turbiny – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Powyżej opisany problem stanowi ogromne niebezpieczeństwo, zarówno dla pojazdu, jak i kierowcy czy pasażerów. Z tego też powodu, w przypadku przeładowania turbiny, należy jak najszybciej udać się do serwisu. W Kartel mamy doświadczenie w regeneracji i naprawie turbosprężarek. Oferujemy:

  • indywidualną obsługę dopasowaną do potrzeb każdego z Klientów,
  • kompleksową naprawę przy użyciu profesjonalnych urządzeń,
  • innowacyjne metody naprawy przeładowanych turbin,
  • porady specjalistów,
  • uprzejmy i pomocny zespół ekspertów,
  • atrakcyjną cenę.